
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.05 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 170 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 7.3 ns |
| Propagation Delay | 18 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | AND, D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
| Quiescent Current | 2 µA |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting, Non-Inverting |
| Packaging | Tube |
Stock: 871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33171
Ext.Price$0.33171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33171 | $0.33171 |
| 10 | $0.23681 | $2.36810 |
| 25 | $0.20860 | $5.21500 |
| 50 | $0.19660 | $9.83000 |
| 100 | $0.18529 | $18.52900 |
| 300 | $0.17463 | $52.38900 |
| 500 | $0.16459 | $82.29500 |
| 1000 | $0.15512 | $155.12000 |
| 3000 | $0.14620 | $438.60000 |
